fbpx

Alerty BIK za 0 zł dla klientów Alior Banku, Getin Banku oraz banku Citi Handlowy

W sierpniu zeszłego roku mieliśmy do czynienia z psychozą związaną z „ogromnym wyciekiem z bazy PESEL”. Co prawda okazało się, że żadnego wycieku nie było, aczkolwiek wiele osób zwróciło wówczas uwagę na bezpieczeństwo w zakresie danych osobowych.  W tamtym (gorącym) okresie Biuro Informacji Kredytowej postanowiło udostępnić darmową usługę Alerty BIK, która w standardzie kosztuje 19 zł rocznie. Zainteresowanie promocją było tak duże, że serwery BIK-u nie nadążały z realizacją dyspozycji. Okazuje się, że obecnie z darmowych alertów mogą skorzystać klienci trzech banków: Alior Banku, Getin Banku oraz banku Citi Handlowy.

 

 

Tytułem wstępu

O tym czym jest Biuro Informacji Kredytowej (w skrócie BIK), podstawowa informacja ustawowa, Profil Kredytowy Plus oraz BIK Pass pisałem w artykule z sierpnia zeszłego roku. Wówczas opisywałem również jak działają Alerty BIK oraz jak je aktywować. Dziś przedstawię tylko esencję dotyczącą Alertów BIK, zaś po szczegóły odsyłam do pierwotnego artykułu.

Alerty BIK to usługa, dzięki której będziecie informowani o każdej próbie zaciągnięcia zobowiązania z wykorzystaniem waszych danych osobowych w banku lub innej instytucji korzystającej z usług bazy danych BIK. W momencie złożenia wniosku kredytowego (również o kartę kredytową czy limit w koncie) otrzymacie mail i/lub SMS ze stosowną informacją. Jeśli siedzicie akurat w wygodnym fotelu w jednym z oddziałów banku – OK, przetestujecie usługę „na żywym organizmie”. Gdy jednak nawet nie myślicie o zaciąganiu kredytu, a na ekranie waszego telefonu czy komputera pojawił się alert – musicie działać. Kontakt z BIK-iem oraz z bankiem, w którym próbowano wyłudzić pożyczkę, skutecznie zablokuje próbę wykorzystania waszej tożsamości.

Standardowo Alerty BIK są płatne – 19 zł rocznie. Jeśli jesteście klientami jednego z trzech wymienionych banków, możecie przez rok skorzystać z darmowych alertów. Jeśli nie, polecam zainwestować 19 zł, aby zapewnić sobie spokojny sen. Nie jest to zbyt wygórowana kwota, szczególnie, gdy dość często podajecie swoje dane osobowe w różnych instytucjach. Konto podstawowe w BIK możecie założyć na dedykowanej stronie. Po rejestracji i kliknięciu w link aktywacyjny będziecie mogli wybrać Konto z Pakietem na próbę. Na start otrzymacie Raport BIK w wersji próbnej oraz 60 dni darmowych Alertów BIK. Po tym okresie możecie zamówić sobie już płatne alerty. Dla klientów banków uczestniczących w promocji procedura jest nieco inna, o czym piszę poniżej.

 

 

Darmowe Alerty BIK dla posiadaczy karty kredytowej Citi Handlowy

Posiadacze karty kredytowej Citi (czyli dość liczna grupa osób wśród czytelników bloga) mogą skorzystać za darmo z usługi Alerty BIK przez 12 miesięcy. W tym celu po rejestracji na stronie BIK-u należy wybrać Konto bez Pakietu (podgląd na powyższym screenie). Konto w BIK-u potwierdzicie na 3 sposoby. Osoby, które nie lubią skanować swojego dowodu mogą wybrać potwierdzenie konta poprzez wysłanie listu poleconego z kodem aktywacyjnym. Po założeniu konta w zamówieniu na usługę Alerty BIK należy wpisać kod promocyjny: ALERTYBIK-2023. Promocja trwa do 4 lipca 2017 roku.

 

Darmowe Alerty BIK dla klientów Getin Banku oraz Alior Banku

W obu bankach promocja trwa nieco krócej, bo do 30 czerwca 2017 roku. Tutaj również możecie uzyskać darmowe Alerty BIK na 12 miesięcy, aczkolwiek Konto w BIK-u musicie otworzyć w placówce danego banku. Ponadto promocja nie dotyczy osób, które posiadają już Konto w Portalu BIK.

Szczegóły na stronie Alior Banku oraz Getin Banku.

 

Przypominam jednocześnie o szeregu aktualnych promocji, które pozwolą Wam osiągnąć dodatkowy dochód:

Vouchery o wartości 150 zł za założenie konta w Getin Banku
 
200 zł łatwej premii od Santander Bank Polska
 
200 zł premii na start w promocji Konta Przekorzystnego w Pekao S.A.
 
Bitwala: darmowe konto z 15 euro premii w programie poleceń
 
200 zł premii za założenie Konta Jakże Osobistego w Alior Banku
 
Po 10 funtów premii dla obu stron w programie poleceń Xendpay
 
Monese: 20 funtów premii w programie poleceń
 
Citi Handlowy: 400 zł do Lidla z darmową kartą kredytową
 
138 zł zniżki na wynajem apartamentu/pokoju w serwisie Airbnb

Chcesz być na bieżąco dzięki czemu twoje dochody będę jeszcze wyższe?
Polub stronę na facebooku, obserwuj na Twitterze lub LinkedIn bądź zapisz się na newsletter

.

[efb_likebox fanpage_url=”JakDorobic” box_width=”250″ box_height=”” locale=”pl_PL” responsive=”1″ show_faces=”1″ show_stream=”0″ hide_cover=”0″ small_header=”0″ hide_cta=”0″ ]

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


7

lat
na rynku

24

tysięcy
polubień

4.5

tysięcy członków
grupy

2.2

tysięcy
artykułów