Aion Bank: 30 zł premii za założenie konta w darmowym planie Light – nowe warunki i wyższe oprocentowanie konta oszczędnościowego

W ostatnim czasie media obiegły informacje o sporych zmianach, jakie zaszły w ofercie Aion Banku. W związku z tym, postanowiłem przyjrzeć się tej mini-rewolucji i zaktualizować artykuł analizujący darmowy plan Light. No właśnie, dotychczasowo był on bezwarunkowo darmowy. Teraz będzie trzeba spełnić jeden prosty warunek. Tę mniej przyjemną zmianę rekompensuje jednak fakt podwyższenia oprocentowania konta oszczędnościowego w PLN. Od 3 lutego 2022 roku będzie to 1,5% w skali roku, zamiast dotychczasowego 1%. Niezmiennie zaś, zakładając konto i wybierając darmowy plan Light otrzymacie 30 zł premii na start. Warunkiem otrzymania bonusu jest wykonanie 1 płatności kartą na dowolną kwotę. Inne zalety planu Light to darmowe wypłaty gotówki z bankomatów na całym świecie – bez limitu (przed zmianami maksymalny limit wynosił 900 zł) oraz przewalutowania transakcji zagranicznych po kursie międzybankowym (bez spreadu) – również bez limitu. Jeśli wolicie jednak bardziej „wypasione” plany z szerszym spektrum możliwości, odsyłam Was do pierwotnego artykułu, w którym analizuję plany Smart i All-Inclusive. Czytelnicy bloga mogą skorzystać z 2-miesięcznego zwolnienia z opłat za wymienione plany lub 6-miesięcznego rabatu na poziomie 50%.

Zmiany w ofercie Aion Banku od 3 lutego 2022 roku

 • Oprocentowanie konta oszczędnościowego dla planu Light wyniesie 1,5% w skali roku (zamiast 1% w skali roku) – będzie ono obowiązywać w okresie od 3 lutego do 31 maja 2022 roku. W międzyczasie może oczywiście zostać podwyższone w przypadku podwyższenia stóp procentowych przez NBP. Natomiast, jeśli już posiadacie konto w Aion Banku – nie musicie otwierać nowego konta oszczędnościowego. Preferencyjnym oprocentowaniem objęte będą zarówno dotychczasowe, jak i nowe konta oszczędnościowe.
 • Konto osobiste w planie Light dla nowych klientów (którzy założą konto począwszy od lutego 2022 roku) będzie darmowe pod warunkiem utrzymania miesięcznego salda na koncie oszczędnościowym w kwocie co najmniej 5000 zł. W przeciwnym razie opłata wyniesie 19,99 zł. Dla większości osób, nie będzie to duży problem. W zasadzie, konto w Aion Banku zakłada się głównie dla dobrego oprocentowania na koncie oszczędnościowym. Warto zwrócić uwagę na fakt, iż nie posiada ono górnego limitu kwotowego, co zdarza się naprawdę rzadko. Rynkowym standardem jest preferencyjne oprocentowanie limitowane przykładowo do kwoty 10.000 zł lub 20.000 zł. W Aion Banku musicie jedynie pamiętać o maksymalnych gwarancjach depozytów.

  Dla dotychczasowych klientów, zmiana w zakresie opłaty za konto w planie Light wchodzi dopiero od 3 kwietnia 2022 roku. Zatem w kwietniu pamiętajcie o zapewnieniu środków na koncie oszczędnościowym.
 • Darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów na świecie – bez limitu. Ta zmiana jest również baaardzo pozytywna, szczególnie dla miłośników gotówki. Dotychczasowy limit miesięczny wypłat wynosił równowartość 900 zł. Co tu kryć, coraz mniej banków udostępnia darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce. A w Aion Banku usługa ta dostępna jest na całym świecie. Dorzucając do tego, bez-spreadowe kursy przeliczeniowe, karta Aion Banku może być idealnym rozwiązaniem podczas zagranicznych wojaży (szczególnie w miejsca, gdzie gotówka stanowi główne narzędzie płatnicze).
 • Szczegóły zmian w oficjalnym dokumencie.

Zasady promocji – 30 zł premii od Aion Banku

Świadomie pomijam sekcję „uczestnicy promocji”, ponieważ Aion Bank to bardzo świeży podmiot na rynku. Możliwość uczestnictwa w promocji z premią to po prostu nieposiadanie dotychczasowo konta w tym „fintechowym banku”.

Zakładanie konta w Aion Banku zaczynamy od pobrania aplikacji mobilnej, którą pobierzecie wpisując numer telefonu na dedykowanej stronie promocji lub pobierając aplikację bezpośrednio, gdy link otwieracie na urządzeniu mobilnym. Promocja z 30 zł premii na start potrwa do 28 lutego 2022 roku.

Po zainstalowaniu aplikacji w swoim telefonie, należy wybrać kraj zamieszkania i kliknąć Załóż nowe konto, a potem wykonywać polecenia, pojawiające się na ekranie. Cały proces podsumowany został w 4 krokach.

4 kroki do własnego konta w Aion Banku

Podczas rejestracji konta zdecydujecie o jego rodzaju (indywidualne), sposobie zabezpieczenia, możliwości logowania za pomocą biometrii oraz wykorzystywanym planie. Weryfikacja odbywa się poprzez wysłanie zdjęcia dokumentu tożsamości (paszport lub dowód osobisty), a następnie zdjęcia własnej twarzy. W przypadku wybrania paszportu, wasz telefon musi być wyposażony w funkcję NFC.

Pamiętajcie, by podczas wybierania planu, z którego będziecie korzystać, podać kod promocyjny. Jeśli tego nie zrobicie – założycie „czyste” konto, bez żadnej premii. Po wybraniu planu Light, wpiszcie dedykowany kod JAKDOROBIC2. W ten sposób znajdziecie się w promocji z 30 zł premii. Poniżej prezentuję, w którym miejscu należy wpisać kod polecający.

Aion Bank – 30 zł premii na start

Weryfikacja nie powinna zająć dużo czasu. W moim przypadku było to kilka minut. Wirtualna karta debetowa będzie gotowa do użycia od razu po udanej rejestracji.

Teraz wystarczy, że wykonacie co najmniej jedną płatność kartą (może to być karta wirtualna) na dowolną kwotę. Płatność może mieć miejsce zarówno w stacjonarnych punktach handlowo-usługowych, jak i online. Premia zostanie wypłacona na konto główne w ciągu 7 dni roboczych od momentu założenia konta. Bonus zwolniony jest z opodatkowania. Możecie go wypłacić lub wydać podczas zakupów 🙂

Sprawdź również: Jak założyć konto w Aion Banku? – krok po kroku!

Szczegóły planu Light

 • 0 zł / 19,99 zł za prowadzenie konta – pod warunkiem utrzymania średniego salda na koncie oszczędnościowym w kwocie co najmniej 5000 zł,
 • 0 zł za konta walutowe w walutach EUR, USD, GBP oraz CHF,
 • 0 zł za wydanie i użytkowanie wielowalutowej karty debetowej wirtualnej,
 • 0 zł za korzystanie z Google Pay i Apple Pay,
 • 0 zł za przelewy krajowe i walutowe,
 • darmowe wypłaty gotówki z bankomatów na całym świecie – bez limitu,,
 • przewalutowania transakcji zagranicznych po kursie międzybankowym (bez spreadu) – bez limitu,
 • dostawa karty fizycznej – 11,99 zł (nie jest obowiązkowa),
 • 19,99 zł miesięcznie za dostęp do usługi Globalne Inwestowanie,
 • szczegóły w tabeli opłat i prowizji.

Skorzystaj z kodu JAKDOROBIC2

Konto oszczędnościowe na 1,5% – bez limitu

Wybierając plan Light z oferty Aion Banku do waszej dyspozycji będzie konto oszczędnościowe z oprocentowaniem sięgającym 1,5% w skali roku z miesięczną kapitalizacją odsetek. Rachunek nie nakłada na użytkownika żadnych ograniczeń. Zdeponować możecie dowolną kwotę, którą równie dowolnie możecie manipulować, wpłacając i wypłacając pieniądze w dowolnym czasie – bez utraty odsetek. Co tu kryć, takie konto oszczędnościowe ma dużą przewagę nad tradycyjnymi lokatami bankowymi, które zamrażają środki na z góry określony termin. Rachunek może być prowadzony w dwóch walutach (PLN i EUR). W przypadku waluty EUR oprocentowanie wynosi 0,5% w skali roku. Warto jednak pamiętać o gwarancjach bankowych do równowartości 100.000 euro (około 450.000 zł).

Co tu kryć, konto oszczędnościowe Aion Banku to niekwestionowany mistrz depozytów – przynajmniej na ten moment. Promocyjne oprocentowanie gwarantowane jest do 31 maja 2022 roku. Co będzie potem? Czas pokaże 🙂

Więcej informacji na temat Aion Banku znajdziecie również w pierwotnym artykule.

Plany Aion Bank – porównanie.

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


7

lat
na rynku

24

tysięcy
polubień

4.5

tysięcy członków
grupy

2.2

tysięcy
artykułów