fbpx

Abra Wallet: 5 USD (około 22 zł) premii dla obu stron programu poleceń – bardzo proste warunki

Od 4 marca 2022 roku w programie poleceń aplikacji Abra Wallet zaszły ważne zmiany. Stawka 25 dolarów została utrzymana wyłącznie dla użytkowników z USA. Pozostali klienci (w tym przede wszystkim z Europy) mogą liczyć na 5 USD premii (zarówno w formie premii na start, jak i za polecenie). Potwierdza to fakt, iż gdy tylko pojawia się jakaś fajna promocja, warto z niej skorzystać niezwłocznie, ponieważ warunki z czasem mogą ulec pogorszeniu. Dla przypomnienia, Abra Wallet to połączenie internetowego portfela kryptowalutowego z platformą stakingową (staking to zdobywanie odsetek za utrzymywanie określonego salda). Firma tworzy więc produkt podobny do znanego Wam Nexo czy Celsius Network (w ich promocjach zdobędziecie aktualnie odpowiednio 25 USD i 50 USD). W ramach promocji dla nowych użytkowników, za założenie konta Abra Wallet i wpłatę niewielkiego depozytu (równowartość 15 USD) otrzymacie łatwe 5 USD premii (wypłacane w formie tokenu CPRX). Jeśli uznacie promocję za ciekawą, możecie polecić ją również swoim znajomym. Gdy wykonają oni te same czynności, zarówno Wy, jak i nowi użytkownicy otrzymacie po 5 USD premii. Możecie zaprosić tylu znajomych, ile tylko chcecie. Nagrody zostają wydane w postaci tokena CPRX, który możecie zamienić na dowolną inną kryptowalutę lub walutę fiducjarną.

Co wiemy o Abra Wallet?

Abra to platforma kryptowalutowa umożliwiająca przechowywanie jednostek krypto, walut fiducjarnych oraz inwestowanie za pomocą stakingu, czyli zdobywanie odsetek za utrzymywanie salda na koncie. Abra Wallet daje dostęp do ponad 50 walut tradycyjnych i 30 popularnych kryptowalut.

Abra Wallet – staking kryptowalut, przykładowe stawkiAbra Wallet pozwala również na przelewy między użytkownikami i wymianę walut po korzystnych kursach.

Abra Wallet to marka pochodząca z Doliny Krzemowej USA, tam też siedzibę ma jej zarząd. Spółka posiada również swoje biura na Filipinach i prężnie tam działa nie tylko w sferze kryptowalut, ale również tradycyjnych finansów. Firma zawdzięcza udany start środkom pochodzącym z finansowania venture capital, między innymi od American Express, Foxconn, Blockchain Capital, RRE Ventures, czy też Digital Currency Group.

Abra Wallet – bezpieczeństwo

Abra Wallet wybija się na tle konkurencji, udostępniając użytkownikowi frazę odzyskiwania, czyli specjalne (długie) hasło, umożliwiające odzyskanie dostępu do portfela krypto. Sam podmiot nie ma dostępu do fraz swoich użytkowników.

Abra Wallet jest oczywiście działającym legalnie podmiotem. Co jasne – nie jest jednak bankiem, dlatego w kwestii przechowywania w ten sposób znacznych ilości środków zalecam Wam przede wszystkim ostrożność. W tym przypadku (jak i w innych tego typu portfelach) nie chroni Was żaden fundusz gwarancyjny.

Użyj kodu: RCALHEREJ

Abra Wallet – opłaty

Prowadzenie portfela w Abra Wallet jest darmowe. Portfel nie pobiera też własnych opłat za kupno, sprzedaż czy wymianę kryptowalut, jak i walut tradycyjnych. W przypadku krypto występuje oczywiście opłata sieciowa, niezależna od platformy. Jedynym kosztem podczas wymiany walut jest spread, czyli różnica w kursie kupna i sprzedaży.

Najprostszym i najtańszym (bo darmowym) sposobem zasilenia konta jest przekazanie kryptowalut bezpośrednio z innego portfela. Tą samą drogą możecie też „wyprowadzić” środki na zewnątrz.

Darmowe są również przelewy pomiędzy użytkownikami Abra Wallet. Przelewy Wire dostępne są dla użytkowników z USA.

Pełny wykaz kosztów znajdziecie w tym miejscu.

Jak założyć konto w Abra Wallet?

Rejestrację w Abra Wallet zaczynamy od kliknięcia linku prowadzącego do dedykowanej strony promocji. Dla Waszej wygody polecam otworzyć link od razu na smartfonie i kliknąć przycisk Tap here to download. Jeśli jednak otworzycie go na komputerze, konieczne będzie zeskanowanie wyświetlonego kodu QR lub wpisanie kodu w formularzu rejestracyjnym.

Początek rejestracji w Abra Wallet

Przycisk przeniesie Was do Google Pay lub AppStore, z których pobierzcie potrzebną aplikację.

Aplikacja Abra Wallet w Google Play

Po pobraniu aplikacji przejdziecie przez krótki formularz rejestracyjny. Na tym etapie potrzebne będą wyłącznie podstawowe informacje: imię, nazwisko, adres e-mail, numer telefonu (przyjdzie na niego kod SMS). Jeśli link polecający wczytał się prawidłowo, kod polecający powinien wczytać się sam. Jeśli jednak pole Referral code będzie puste, dodajcie dla pewności ręcznie kod: RCALHEREJ.

W tym momencie możecie też wygenerować frazę odzyskiwania. Przyda się, jeśli zamierzacie trzymać w Abra Wallet większe środki w postaci kryptowalut. Zawsze polecam zachować dostępne względy bezpieczeństwa. Frazę możecie stworzyć jednak później i pominąć ten krok już na tym etapie.

Fraza odzyskiwania w portfelu Abra Wallet

Wasze konto zostało już utworzone. Pozostaje je zweryfikować, co opisałem w kolejnym akapicie. Powiem jedynie, że proces jest wyjątkowo łatwy, krótki i przejrzysty.

Jak zweryfikować konto w Abra Wallet?

Weryfikacja to jedynie dwa kroki, a w zasadzie dwa zdjęcia – dowodu osobistego, prawa jazdy lub paszportu oraz własnej twarzy. Przygotujcie więc jeden z dokumentów, znajdźcie dobre światło i kliknijcie Verify identity na ekranie głównym aplikacji.

Weryfikacja konta w Abra Wallet
Weryfikacja to tylko dwa krok

Smartfon z pewnością zapyta Was o pozwolenie na skorzystanie z kamery. Aplikacja poprosi najpierw o wykadrowanie dokumentu tożsamości, a następnie umieszczenie głowy w wyświetlonym na ekranie owalu.

Abra Wallet zadaje tylko podstawowe pytania

Po zrobieniu zdjęć odpowiedzcie na pytanie o rezydencję podatkową USA. Potem wystarczy już tylko zaczekać. W moim przypadku proces weryfikacji trwał dosłownie kilka minut.

Weryfikacja Abra Wallet trwa kilka minut
Weryfikacja pozwala korzystać z konta w pełni

Jak odebrać premię w Abra Wallet?

Do otrzymania 5 USD premii (w tokenie CPRX) konieczne będzie wykonanie depozytu w Abra Wallet o równowartości minimum 15 USD i utrzymanie go przez co najmniej 30 dni. Depozyt może być zarówno w postaci tradycyjnych walut, jak i kryptowalut. Dla pewności najlepiej będzie przelać odrobinę więcej, na przykład równowartość 18-20 USD, gdyby po drodze pojawiła się jakaś mała, niespodziewana opłata. Co tu kryć, w porównaniu do innych promocji, wymagany depozyt jest naprawdę niewielki, niższy nawet od obiecanej premii.

Środki na koncie najlepiej jest zdeponować za pomocą bezpośredniego przelewu krypto z innego portfela. Idealnie byłoby przelać jeden ze stable coinów, czyli kryptowalutę opartą na kursie waluty fiducjarnej (na przykład DAI lub Tether, których jednostka cały czas dąży do wartości 1 USD). Zabezpieczy Was to przed dużym spadkiem wartości kryptowaluty podczas 30 dni oczekiwania na premię. A jeśli aż tak bardzo nie obawiacie się wahań zdeponowanej kryptowaluty (w końcu wymagana wartość depozytu to mniej niż 100 zł), wówczas możecie postawić na niskie koszty przesyłu crypto. Tutaj polecane są Litecoin lub XRP (koszt „przelewu” poniżej złotówki), a nawet Bitcoin, którego koszty transferowe znacznie spadły w ciągu ostatnich miesięcy (około 1 USD).

Szczegółów szukajcie w regulaminie programu poleceń.

Wypłata premii

Premia zostanie wypłacona w tokenie CPRX. Możecie wymienić go na wybraną kryptowalutę i przesłać do innego portfela. Wypłaty realizowane są co tydzień. Premie za zaproszenie znajomych będą dostępne po złożeniu przez nich depozytu o wartości minimum 15 USD i utrzymaniu go na koncie przez co najmniej 30 dni.

Emisja tokena CPRX rozpoczęła się 15 listopada 2021 roku, więc nie da się ukryć, iż historia jego notowań nie jest zbyt długa. Jak potoczą się jego losy i co będzie działo się z jego wartością w ciągu najbliższych kilku tygodni? Miejmy nadzieję, że kurs wywinduje, a nagrody zyskają jeszcze większą wartość.

Może być jednak odwrotnie. Kurs zapikuje w dół, przez co wartość waszej premii drastycznie straci na wartości. Musicie być tego świadomi. Rynek kryptowalut przeznaczony jest dla osób dorosłych, świadomych swoich finansów. Nie jest to typowa promocja bankowa, gdzie premia wypłacana jest w walucie fiducjarnej, której wartość jest dość stabilna w czasie (choć jak się patrzy na wskaźniki inflacji, to też nie jest kolorowo). Zatem promocję Abra Wallet potraktujcie jako ciekawy dodatek do „dużych promocji”, który może przynieść solidny zastrzyk w przypadku sukcesu projektu lub stratę, gdy rynek przyjmie go chłodno.


Użyj kodu: RCALHEREJ

Polecaj i zarabiaj po 5 USD!

Zdobycie premii na start nie jest jednak jedyną opcją dorobienia z Abra Wallet. Jeśli usługa Wam się spodoba, możecie szepnąć o niej dobre słowo swoim znajomym, podsuwają przy okazji link z kodem polecającym. Wszystko, czego potrzebujecie, znajduje się w Waszym profilu, w zakładce Refer a friend. Dopilnujcie, by znajomi skorzystali z Waszego odnośnika.

Liczba zaproszonych znajomych jest nielimitowana.

Od razu informuję, iż nie ma możliwości umieszczania linków polecających w komentarzach do wpisu, zarówno na blogu, jak i na profilach bloga w social mediach. Oczywiście możecie podrzucać znajomym ten artykuł jako instrukcję.

Zapraszaj znajomych do Abra Wallet!

Użyj kodu: RCALHEREJ

Informacje o ryzykach

Tego typu promocje są miłym dodatkiem do wszelkich “dużych” promocji bankowych. Oprócz premii na start, można sporo dorobić poprzez polecanie usługi swoim znajomym oraz rodzinie. Działania nie są zbyt skomplikowane, jednak tego typu akcje kierowane są głównie do osób nieco zaznajomionych z tematyką nowych technologii oraz finansów (z naciskiem na kryptowaluty). W dodatku artykuły te polecam szczególnie osobom, które mają zamiar inwestować w kryptowaluty w dłuższym horyzoncie, a nie jedynie otworzyć konto – zdobyć bonus – zamknąć konto.

Pomimo szczerych chęci i starań, w artykule mogłem coś pominąć lub nie do końca zrozumieć. Wszystkie informacje na stronie Abra Wallet „w oryginale” dostępne są w języku angielskim, zatem zawsze można zrozumieć coś na opak. Dla mnie również jest to dość nowy produkt, dlatego mam prawo nie ustrzec się od błędów za co z góry przepraszam. Jeśli macie większe doświadczenie w temacie – śmiało dzielcie się nim w komentarzach!

Musicie być świadomi wahań kursów zarówno walut tradycyjnych, jak i kryptowalut. Wszelkie decyzje inwestycyjne podejmujecie na własne ryzyko. Osobiście przedstawiłem schemat działania produktu na bazie własnych doświadczeń.

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


7

lat
na rynku

24

tysięcy
polubień

4.5

tysięcy członków
grupy

2.2

tysięcy
artykułów