Analiza oferty telekomunikacyjnej a2mobile, czyli nielimitowane minuty do wszystkich sieci, SMS-y, MMS-y i Internet za 19,90 zł miesięcznie!

Analizę oferty na kartę a2mobile opublikowałem na blogu w maju tego roku. W dniu dzisiejszym postanowiłem zaktualizować wpis ze względu na promocję, w której pakiet niewyczerpalny otrzymacie w pierwszym miesiącu za 9,95 zł! Jednak i bez tego oferta a2mobile pozwala „w pełni najeść się do syta”. Za 19,90 zł miesięcznie otrzymacie nielimitowane minuty do wszystkich krajowych sieci komórkowych i na numery stacjonarne, SMS-y, MMS-y oraz Internet. W przypadku pakietu internetowego, pierwsze 5 GB otrzymujecie bez limitu prędkości. Następnie a2mobile stosuje tak zwany lejek, przez co prędkość ograniczona jest do 3 Mb/s (do 10 GB), do 1 Mb/s (do 15 GB) oraz do 512 kb/s (powyżej 15 GB). Oferta a2mobile to prawdopodobnie najtańsza opcja pod względem ofert typu „no limit”. Warto mieć na uwadze fakt, iż jest to oferta pre-paid, która nie wiąże Was długoterminową umową. W każdej chwili będziecie mogli przenieść numer do innego operatora, jeśli oferta nie spełni waszych oczekiwań. Co do samego a2mobile, jest to marka należąca do spółki Aero2, odpowiedzialnej za Bezpłatny Dostęp do Internetu, o którym pisałem trzy lata temu na blogu. a2mobile korzysta z infrastruktury własnej Aero2 oraz nadajników sieci Plus. Na koniec info o promocji, w ramach której startery a2mobile dostarczane są przez kuriera za 0 zł, konto ważne jest przez 12 miesięcy po aktywacji numeru oraz po każdym doładowaniu, a przy przeniesieniu numeru otrzymujecie dodatkowo 10 zł na start. a2mobile to również ciekawa opcja dla minimalistów, którzy potrzebują dodatkowego numeru telefonu do różnego rodzaju promocji. Wystarczy doładować telefon za 5 zł, a wasze konto będzie aktywne przez kolejne 12 miesięcy.

 

 

Promocja: Pakiet Niewyczerpalne Wszystko na start za 9,95 zł!

Promocja obowiązuje zarówno w przypadku nowego startera, jak i dla przeniesienia numeru. Oferta trwa od 9 listopada 2018 roku do odwołania. Aby skorzystać z promocji, należy w okresie 31 dni od dokonania aktywacji karty SIM, wpisać kod USSD *222*1#, co spowoduje aktywację „Pakietu Niewyczerpalne Wszystko na start” za 9,95 zł. Pakiet ten musi zostać włączony jako pierwszy spośród jakichkolwiek pakietów po aktywacji numeru w a2mobile. Pakiet zostanie przyznany w ciągu dwóch dni roboczych od aktywacji numeru. Po upływie 31 dni, pakiet odnowi się już po standardowej cenie, czyli 19,90 zł.

Szczegóły w regulaminie promocji Pakiet Niewyczerpalne Wszystko na start.

 

Analiza oferty Niewyczerpalne Pakiety

a2mobile to typowa oferta na kartę, którą możecie doładowywać w systemie pre-paid (przez Internet lub też  stacjonarnie w kioskach, sieciach handlowych, bankomatach, czy na stacjach benzynowych). „Goła” oferta zapewnia następujące ceny: 10 gr/min, 10 gr/SMS/MMS, 4 gr/MB. Jednak to co wyróżnia propozycję a2mobile to bardzo korzystne pakiety. Do wyboru macie Pakiet Rozmowy (niewyczerpalne minuty na komórki i stacjonarne), Pakiet Wiadomości (niewyczerpalne SMS-y i MMS-y do wszystkich sieci) oraz Pakiet Internet (w technologii LTE i LTE Advanced). Każdy z pakietów kosztuje standardowo 9,90 zł. Możecie wybrać jeden, dwa lub wszystkie pakiety razem. Wybierając 2 pakiety (np. minuty i Internet) zapłacicie 15,90 zł, zamiast 19,80 zł, natomiast w przypadku aktywacji wszystkich pakietów, łączny koszt wyniesie preferencyjne 19,90 zł, zamiast niemal 30 zł. To właśnie tej ostatniej opcji przyjrzę się w dzisiejszym wpisie, no bo po co się ograniczać. No chyba, że szukacie taniej alternatywy dla waszych babć i dziadków. 15,90 zł za no limit minut i SMS-ów to wręcz idealna propozycja na kieszeń emeryta. Dorzucając do tego 4 zł, senior może sobie sprawdzić dodatkowo pogodę, czy też wyniki Lotto 🙂 Warto dodać, iż ważność pakietów to 31 dni.

Dodatkowo, dużym plusem oferty jest rok ważności konta po aktywacji numeru oraz po każdym doładowaniu. To bardzo ważna opcja dla osób, które skorzystają z „minimalistycznej” oferty a2mobile. Możecie przykładowo używać tego startera tylko do promocji, loterii, konkursów i tym podobnych akcji, w których nie chcecie podawać swojego głównego numeru telefonu. Wystarczy doładować konto za 5 zł, przez co zyskacie aktywny numer przez kolejne 12 miesięcy.

Co do minut, czy SMS-ów, nie ma tu większej filozofii. Mocniej przyjrzyjmy się kwestii paczki Internetu. Co prawda, jest on nieograniczony, aczkolwiek a2mobile stosuje tak zwany lejek prędkości. Wygląda to w ten sposób:

  • do 5 GB – brak ograniczeń,
  • 5 – 10 GB – prędkość max. 3 Mb/s,
  • 10 – 15 GB – prędkość max. 1 Mb/s,
  • powyżej 15 GB – prędkość max. 512 kb/s.

Do 5 GB możecie śmigać w technologii LTE i LTE Advanced. Jeśli w miarę standardowo korzystacie z Internetu w smartfonie (nie pobieracie dużych plików, a w domu korzystacie z WiFi), podstawowa paczka powinna Wam wystarczyć. Przy 3 Mb/s też bez problemu  obejrzycie filmik na YT. Przy 1 Mb/s będziecie mogli posłuchać muzyki, odebrać pocztę, czy po prostu przeglądać strony. Jeśli prędkość będzie dla Was zbyt niska, ograniczenia możecie wyłączyć za jedyne 5 zł. Wówczas po wpisaniu kodu USSD: *200*1#, naliczanie transferu danych do 5, 10 i 15 GB rozpoczyna się od nowa, podobnie jak ograniczenia prędkości maksymalnej Internetu.

To jeszcze nie wszystko. W ramach opcji Niewyczerpalne Pakiety a2mobile zapewnia darmowy pakiet społecznościowy. Transmisja danych dla aplikacji KATZ, Facebook, Messenger i Frifon nie obciąży pakietu internetowego ani płatnej transmisji danych. Nie da się ukryć, iż to na fejsbuniu i messendżerku spędzamy większość czasu na swoich smartfonach 🙂

 

Jak skorzystać z oferty

Starter a2mobile możecie zamówić bez wychodzenia z domu, składając wniosek przez Internet. Możecie wybrać nowy numer lub przeniesienie numeru od obecnego operatora. Korzystając z linku zamieszczonego na blogu, dajesz mi szansę na zdobycie prowizji w zamian za polecenie oferty. Oczywiście możesz również skorzystać ze strony głównej a2mobile, jednak w obu przypadkach korzystasz z tej samej oferty.

Kupując nowy starter, podczas finalizacji zamówienia otrzymacie link do uiszczenia opłaty w wysokości 10 zł. Oczywiście kwota ta zasili wasze konto i będziecie mogli ją wykorzystać na dowolne usługi. Jedynie w przypadku SMS Premium niezbędne będzie dodatkowo minimum jedno doładowanie konta. W przypadku przeniesienia numeru nie musicie nic płacić, 10 zł na start otrzymacie w prezencie. Po przejściu na podstronę do przenoszenia numeru ukaże Wam się krótka instrukcja, obrazująca w jaki sposób zostanie dokonane przeniesienie numeru. Dostawa startera oraz aktywacja są w pełni darmowe.

Po aktywacji startera, sami będziecie mogli wybrać, który pakiet chcecie uruchomić. Służą do tego kody USSD, które znajdziecie na stronie a2mobile. Do wyboru macie jednorazowe uruchomienie pakietu lub pakiety cykliczne, które będą się odnawiać automatycznie. W razie pytań, zachęcam do pozostawiania komentarzy pod artykułem.

 

Złóż wniosek i zamów starter lub przenieś numer do a2mobile

 

 

Przypominam jednocześnie o szeregu aktualnych promocji, które pozwolą Wam osiągnąć dodatkowy dochód:

Vouchery o wartości 150 zł za założenie konta w Getin Banku
 
200 zł łatwej premii od Santander Bank Polska
 
200 zł premii na start w promocji Konta Przekorzystnego w Pekao S.A.
 
Bitwala: darmowe konto z 15 euro premii w programie poleceń
 
200 zł premii za założenie Konta Jakże Osobistego w Alior Banku
 
Po 10 funtów premii dla obu stron w programie poleceń Xendpay
 
Monese: 20 funtów premii w programie poleceń
 
Citi Handlowy: 400 zł do Lidla z darmową kartą kredytową
 
138 zł zniżki na wynajem apartamentu/pokoju w serwisie Airbnb

Chcesz być na bieżąco dzięki czemu twoje dochody będę jeszcze wyższe?
Polub stronę na facebooku, obserwuj na Twitterze lub LinkedIn bądź zapisz się na newsletter

.

[efb_likebox fanpage_url=”JakDorobic” box_width=”250″ box_height=”” locale=”pl_PL” responsive=”1″ show_faces=”1″ show_stream=”0″ hide_cover=”0″ small_header=”0″ hide_cta=”0″ ]

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


10

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

7

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów