Bank Pekao dla dzieci i młodzieży: 50 zł premii lub 5% na koncie oszczędnościowym! A dla rodziców 250 zł bonusu!

Trwa do:
2 listopada 2021

Bank Pekao od dłuższego czasu bardzo intensywnie pracuje nad swoimi rozwiązaniami dla najmłodszych. Oprócz świetnego rachunku dla niepełnoletnich powstała też dedykowana dzieciom aplikacja mobilna, karta płatnicza i konto oszczędnościowe. Szczególnie zaskakujący jest ostatni z wymienionych elementów. Dzieciaki w wieku 6-12 lat mogą bowiem oszczędzać teraz na 5% w skali roku. To zwrot, o jakim ich rodzice mogą tylko pomarzyć. Kolejna propozycja to 50 zł kieszonkowego dla młodzieży w wieku 13-17 lat za założenie konta i rachunku oszczędnościowego. W przypadku „starszaków” oprocentowanie będzie jednak standardowe. Dorośli również nie mają powodu do narzekania! W nowej promocji Konta Przekorzystnego mogą odebrać ponad 250 zł premii!

Bank Pekao – nauka finansów z aplikacją PeoPay KIDS

Aplikacja PeoPay KIDS powstała z myślą o dzieciach w wieku 6-12 lat. Jest ona uproszczoną platformą bankowości mobilnej, która pozwala na wykonanie większości akcji dotyczących zarządzania osobistymi finansami. Przewodnikami po aplikacji oraz po fascynującym świecie finansów będą trzy barwne postacie: Żubr, Złotówka i Lis. Ich zadaniem jest opowiadanie dzieciom o pieniądzach w taki sposób, by chciały się uczyć.

Żubr to jeden z bohaterów aplikacji Banku Pekao

Za pomocą aplikacji Wasze dzieci będą mogły wysyłać przelewy i doładowywać rachunek telefoniczny. Co ciekawe, istnieje także możliwość tworzenia specjalnych skarbonek. W ramach rachunku oszczędnościowego Mój Skarb, o którym piszę poniżej. Skarbonki pozwolą planować wydatki na poszczególne cele. 

Skarbonki w aplikacji PeoPay KIDS – Bank Pekao

Nad tym wszystkim dyskretną kontrolę będziecie sprawować oczywiście Wy – rodzice. Za pomocą Panelu Rodzica w bankowości elektronicznej Banku Pekao będziecie autoryzować wykonywane przelewy, modyfikować zlecenia czy kontrolować co, kiedy i w jakiej cenie kupiły Wasze dzieci. Nie bójcie się więc o to, że pociecha postanowi “zaszaleć”, a Wy nie będziecie o tym wiedzieć. W razie małej wpadki będziecie również mogli natychmiast zablokować kartę czy dostęp do aplikacji.

Promocja dla dzieci w wieku 6-12 lat

Akcja promująca produkty dla młodszych dzieci nie przewiduje nagrody pieniężnej, lecz podwyższone oprocentowanie na koncie oszczędnościowym.

Uczestnicy promocji

Uczestnikiem promocji dla najmłodszych jest dziecko w wieku 6-12 lat, które za pośrednictwem swojego prawnego opiekuna, posiadającego konto w Banku Pekao, zawrze umowę o wszystkie elementy pakietu PeoPay KIDS.

Nie masz konta w Banku Pekao? Załóż je i odbierz ponad 250 zł premii!

Z promocyjnego oprocentowania nie skorzystają dzieci, które brały już udział w jednej z promocji rachunku Mój Skarb w dniach od 27 maja 2020 roku do 30 września 2021 roku (czyli do przedednia startu aktualnej edycji).

Zasady promocji

Akcja obowiązuje do 2 listopada 2021 roku. W tym okresie przedstawiciel ustawowy dziecka powinien zawrzeć (w ciągu jednego dnia) umowę o wszystkie elementy pakietu PeoPay KIDS, czyli: Konto Przekorzystne dla Młodych, aplikację mobilną PeoPay KIDS i konto oszczędnościowe Mój Skarb.

O wymienione produkty zawnioskujecie w Panelu rodzica (w bankowości internetowej) lub w dowolnym oddziale banku.

Podwyższone oprocentowanie obowiązuje od dnia zawarcia umowy przez rodzica.

Bank Pekao – konto oszczędnościowe Mój Skarb

Oprócz świetnej aplikacji i darmowego rachunku Wasze dzieci zyskają także dostęp do rachunku oszczędnościowego Mój Skarb. Konto oferuje oprocentowanie na poziomie aż 5% w skali roku z gwarancją oprocentowania przez 92 dni (potem spada ono do standardowego pułapu 0,06%). 

Maksymalna kwota, która zapracuje w promocyjnym oprocentowaniu to 3000 zł. Nadwyżki będą oprocentowane standardowo. Pieniądze mogą być rozproszone w różnych skarbonkach, dzięki którym dzieci nauczą się tworzyć długoterminowe cele i fundusze na konkretne wydatki. Może przekonacie je do wydzielenia próbnej poduszki bezpieczeństwa? Wprawdzie prawdziwą poduszką jesteście dla nich Wy, jednak nigdy nie jest za wcześnie na trening.

Szczegółów szukajcie w regulaminie promocji.

Karta PeoPay KIDS

Do Konta Przekorzystnego dla Młodych wydawana jest również dedykowana karta debetowa. Jej domyślny dzienny limit to 20 zł. Rodzic może go zwiększyć do maksymalnej kwoty 500 zł. Karta występuje w sześciu różnych wariantach graficznych, co na pewno ucieszy Wasze dzieci.

Wyposażona została w możliwość płatności zbliżeniowych, które są domyślnie aktywne. Podczas aktywowania Pakietu PeoPay KIDS w Panelu Rodzica będziecie mogli jednak zdecydować o tym, czy Wasze dziecko będzie mogło korzystać z tej funkcjonalności. Będziecie również mogli skrupulatnie kontrolować wszystkie transakcje i zakupy dziecka.

Promocja dla młodzieży w wieku 13-17 lat – Bank Pekao

Druga z przedstawionych propozycji nie zapewni tak spektakularnego oprocentowania na koncie oszczędnościowym (młodzież musi zadowolić się standardowym oprocentowaniem 0,06%). W zamian za to oferuje jednak 50 zł łatwej premii! W przeciwieństwie do najmłodszych dzieci, młodzi w wieku 13-17 lat mogą już korzystać ze standardowej karty debetowej. Zyskują też dostęp do bankowości internetowej.

Uczestnicy promocji

Druga promocja skierowana jest do osób, które ukończyły już 13 lat, ale nie skończyły jeszcze 18. roku życia. Ich rodzic lub ustawowy opiekun powinien posiadać w Banku Pekao konto osobiste. Jeśli rodzic takiego rachunku nie posiada, może oczywiście założyć nowy, odbierając ponad 250 zł premii! Dokładnie tak, jak w przypadku poprzedniej promocji.

Wykluczone są młode osoby, które w okresie od 1 stycznia 2019 roku do 30 września 2021 roku posiadały w Banku Pekao konto osobiste. Mogły jednak posiadać w tym okresie konto oszczędnościowe Mój Skarb. Wykluczenie obejmuje także osoby korzystające już wcześniej z promocji z „kieszonkowym” Banku Pekao oraz promocji „kieszonkowym” w ramach konta PeoPay KIDS.

Zasady promocji

Akcja trwa do 31 grudnia 2021 roku. W tym czasie ustawowy opiekun powinien otworzyć swojemu dziecku Konto Przekorzystne dla Młodych (może to zrobić w Panelu rodzica w bankowości elektronicznej lub w dowolnej placówce banku) oraz rachunek oszczędnościowy Mój Skarb. Konieczne jest wykonanie tych dwóch czynności tego samego dnia. Pamiętajcie, by nastolatek wyraził za pośrednictwem rodzica niezbędne zgody marketingowe.

Nagroda zostanie wypłacona w formie gotówki na konto dziecka do 24. dnia miesiąca następującego po miesiącu otwarcia konta.

Ile to wszystko kosztuje?

Konto Przekorzystne dla Młodych jest darmowym rachunkiem dla osób do 26 roku życia. Jego otwarcie i prowadzenie nie generuje żadnych opłat. Młodzi ludzie nie muszą także martwić się kosztami wypłat z bankomatów, ponieważ wszystkie tego typu transakcje w Polsce są dla nich darmowe.

SMS autoryzacyjny wykorzystywany podczas przelewów internetowych kosztuje 20 groszy, jednak istnieje sposób na obejście tej opłaty – każdą akcję można autoryzować za pomocą aplikacji mobilnej, co jest całkowicie darmowe.

Prowadzenie promocyjnego konta oszczędnościowego Mój Skarb również nie będzie niosło za sobą żadnych kosztów.

Wydanie karty PeoPay KIDS oraz jej prowadzenie jest całkowicie darmowe. 

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


7

lat
na rynku

24

tysięcy
polubień

4.5

tysięcy członków
grupy

2.2

tysięcy
artykułów