Aplikacje

Roamler

   Aplikację Roamler mam zainstalowaną od dłuższego czasu, ale pamiętałem o niej tak naprawdę tylko wtedy, gdy dostawałem maile w stylu „brakuje nam ciebie”. Wraz z pomysłem uruchomienia tej stronki wróciłem do niej… i dosyć szybki sposób zarobiłem 2 dyszki, chociaż mogłem sporo więcej.

 

   O co więc w niej chodzi? Jest to aplikacja, dzięki której sponsorzy wykorzystują zwykłych użytkowników smartfonów do badania ekspozycji swoich produktów w różnych sklepach.  Jednak po kolei.

   Najpierw się rejestrujemy (tego nie będę opisywał, bo robiłem to daaaawno temu) i zostajemy „użytkownikiem poziomu pierwszego”. Żeby zacząć zdobywać płatne zadania musimy najpierw osiągnąć poziom 2. Jest to dosyć proste, bo mamy do dyspozycji od razu sporo zadań dających doświadczenie (można się poczuć trochę jak w grze). Są to zadania typu „pokaż nam swoje ulubione danie” – jemy więc niedzielny rosołek, pstrykamy fotkę i mamy 40pkt. Na drugi poziom trzeba uzbierać jak dobrze pamiętam 500pkt, ale te zadania są czasem nawet zabawne. Pamiętam, że czasem pojawiał się też jakiś quiz.

   No ale nas interesuje zarabianie więc jak już osiągnęliśmy poziom 2 to czekamy na zadania płatne. Polegają one na tym, że firma X chce zbadać jak sklepy Y dbają o ekspozycję ich produktów. Nam w aplikacji pojawia się nazwa zadania, ilość złotóweczek za wykonanie oraz lokalizacje sklepów,  które interesują klienta. Po zaakceptowaniu danej lokalizacji mamy 2h na zrobienie zadania. Co ważne aplikacja potrzebuje do działania GPS i na jego podstawie określa czy rzeczywiście byliśmy w tym sklepie podczas robienia zadania. Wchodząc w zadanie od razu wiemy czego będą od nas oczekiwać, ponieważ jest to powierzchownie wytłumaczone, a po zaakceptowaniu dostaniemy konkretne instrukcje typu „zrób poglądowe zdjęcie regału z środkami X” albo „ile produktów Z jest dostępnych na półce”. 

   W praktyce biorąc pod uwagę np. najnowsze zadanie, można było zarobić 10zł za 5 zdjęć w sklepie.  W samym moim Lublinie było 40 lokalizacji więc jakby komuś się chciało i miałby czas to można sobie obskoczyć kilka-kilkanaście lokalizacji i zarobić odpowiednio więcej. Zadania ogólnie nie zdarzają się bardzo często, jednak teraz od tygodnia dochodzą nowe lokalizacje dla zadania z maszynkami do golenia, wcześniej było bardzo dobrze płatne(16zł) zadanie w pewnej drogerii. Czasem jak nam się trafi lokalizacja to możemy zarobić na małe zakupy przy okazji ich robienia ;)

 

   Nie badałem jeszcze procesu wypłaty, zrobię to jak uzbieram trochę więcej złotówek.