Lokaty

Lokaty nie dają nam aktualnie zbyt wielkiego zarobku. Jest to inwestycja, która dzięki braku ryzyka pozwala na ulokowanie wolnych środków, żeby tylko nie leżały bezczynnie. 

Na ten moment jeżeli chodzi u lokowanie pieniędzy to jedyne sensowne rozwiązania banki dają nowym klientom. Krótkie okresowo lokaty na lepszy procent niż przeciętny rynkowy mają zachęcać klientów do korzystania z ich usług. Zachęcam do tego, jednak ja w wiekszości przypadków kończę przygodę z danym bankiem wraz z końcem lokaty. 

W tej chwili na rynku jest zaledwie kilka ofert, które mogą kogokolwiek zainteresować, więc pominę te dające mniej niż 2% zysku netto. 

Bank Nazwa produktu zysk okres wkład uwagi Link

 idea

Lokata HAPPY

4%

2 m-ce

500 - 10 000 

bez potrzeby zakładania konta

Przejdź do strony

 idea

Lokata HAPPY PRO

3%

3 m-ce

500 - 25 000

bez potrzeby zakładania konta

Przejdź do strony

 idea

Lokata HAPPY PLUS

2,50%

3 m-ce

10 000 - 100 000

bez potrzeby zakładania konta

Przejdź do strony

 nest

Nest Lokata Witaj

4%

3 m-ce

1000 - 10 000

Przejdź do strony

Ciekawą ofertę ma również Lion's Bank, jednak jest to oferta dla wkładów powyżej 100 000 złotych, więc nie umieszczałem jej w tabeli. 

Jak widać, niestety nie ma w tym momencie w czym przebierać, więc zachęcam do korzystania z tych dwóch banków. Przyzwoitą ofertę dla nowych klientów ma też AliorBank, jednak wymaga stawienia się w oddziale banku, co może być problemem dla kogoś kto nie ma czasu. 

 

Linki prowadzą bezpośrednio na stronę banku, przez którą można założyć daną lokatę.